casnet 20 let
INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE
+420 571 115 011

Návrh a dodávky serverů

Dodáváme servery od společností HP, Fujitsu, IBM a Dell. V posledních pěti letech jsme asi do čtyřiceti společností dodali 80-90 serverů. Tyto servery vzdáleně spravujeme. Typickými servery které využívají malé a střední společnosti jsou:

 1. Poštovní server zpravidla nižšího, případně středního výkonu s operačním systémem Centos 6.X (Red Hat Enterprise) se souborem léty odladěných aplikací typu: firewall, q-mail, antispam, antivir, backup, NAT, VPN atd.
 2. Datový souborový server středního výkonu s operačním systémem Centos 6.X (Red Hat Enterprise) s aplikacemi , SAMBA, MySQL, Backup atd.
 3. Datový souborový server středního a velkého výkonu s operačním systémem Windows 2003, 2008 nebo 2012. S aplikacemi MS SQL, podnikový ERP, Terminálobý server apod.

V posledních letech především z důvodů zvýšení propustnosti systému, zkrácení doby odezvy, efektivnějšího využití výpočetního výkonu současných serverů a v neposlední době pro snížení spotřeby datových center je typickým zástupcem následující model.

Jeden server středního a vyššího výkonu s virtuálním operačním systémem VMware.
Nad tímto systémem jsou nainstalovány zpravidla čtyři až pět virtuálních serverových řešení.

 1. Poštovní server s operačním systémem Centos 6.X (Red Hat Enterprise) se souborem léty odladěných a stále zdokonalovaných aplikací typu: firewall, q-mail, antispam, antivir, backup, NAT, VPN atd.
 2. Datový souborový server s operačním systémem Centos 6.X (Red Hat Enterprise) s aplikacemi , SAMBA, MySQL, Backup atd. Případně s OS Windows 2008/2012.
 3. Terminálový server s OS Windows 2008/ 2012 sloužící k bezpečnému vzálenému přístupu do firmy.
 4. Databázový server MS-SQL s OS Windows 2008/2012 server podporující databázové aplikace.
 5. Aplikační server s OS Windows 2008/2012 server na němž běží hlavní firemní systém ERP (SAP, Vision, Dialog a pod.)

Nejvíce serverů jsme dodali od společnoti Fujitsu (asi 120 ks). Léty používání jsme k této značce získali důvěru z těchto důvodů.

 1. jde o značku s vysokou spolehlivostí. Pokud vůbec došlo k poruše v období reálného využívání serveru 5-6 let, jednalo se v 99% vždy o závadu diskových jednotek, které jsou většinou typu HOT Swap pracující v redundantních diskových polích, takže jsme provedli jejich výměnu za provozu a nikdy nedošlo ke ztrátě dat.
 2. jde o značku, která nabízí kompletní portfolio serverů z hlediska výkonu. Své modely neustále modernizuje.
 3. v neposlední řadě jde o značku, která, ač své servery navrhuje a kompletuje ve svých závodech v Německu, tak přesto dosahuje jedné z nejpříznivějších cen na trhu.

Novinky aktuality

Stali jsme se distributorem společnosti Thinstuff s.r.o.

Stali jsme se distributorem společnosti Thinstuff s.r.o. - výrobce  terminálových licencí pro počítače s operačním systémem Windows.

Číst dál...

Nasaďte vyspělou virtualizační technologii VMware

Nasaďte vyspělou virtualizační technologii VMware, která je prověřená v stovkách tisíc zákaznických řešeních.

Číst dál...

logo microsoftlogo esetlogo fujitsulogo intellogo zelena firmavmware logobakaláři logologo pohoda